DEBB33F101KP3A
Mfr.Part #
DEBB33F101KP3A
Description
CAP CER 100PF 3.15KV RADIAL
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
100pF
HTS Code :
Voltage :
3.15kV
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Pitch :
7.5mm
Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
6mm
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Size Code :
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e2
Lead Diameter :
600 µm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Datasheets
DEBB33F101KP3A
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33F101KP3A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:3.15kV, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, Package / Case:Radial, Disc, Operating Temperature:-25°C~85°C, DEBB33F101KP3A pinout, DEBB33F101KP3A datasheet PDF, DEBB33F101KP3A amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33F101KP3A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBB33F101KP3A
DEB 100pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.197Dia 5.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33F101KP3A Overview
Programs on this device are of 0.197Dia 5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with B being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 3.15kV Volts DC - Rated DC.There is no pitch on capacitors. The pitch on capacitors is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBB33F101KP3A Features
a size/dimension of 0.197Dia 5.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV