DEBB33F101KDDB
Mfr.Part #
DEBB33F101KDDB
Description
CAP CER 100PF 3.15KV RADIAL
Lead Diameter :
500 µm
yes
Size Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
100pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Bulk
HTS Code :
Radial
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Depth :
6mm
Lead Pitch :
7.5mm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Composition :
Ceramic
Datasheets
DEBB33F101KDDB
Murata Electronics DEBB33F101KDDB
DEB 100pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.197Dia 5.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33F101KDDB Overview
This device's program size/dimension is 0.197Dia 5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 3.15kV can be used for operation.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBB33F101KDDB Features
a size/dimension of 0.197Dia 5.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV