DEBB33F101KCDB
Mfr.Part #
DEBB33F101KCDB
Description
CAP CER 100PF 3.15KV RADIAL
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated DC :
3.15kV
REACH SVHC :
No SVHC
Tolerance :
±10%
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Lead Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Terminal Shape :
Wire
Number of Pins :
Lead Diameter :
500 µm
Lead Pitch :
7.5mm
Depth :
6mm
Capacitance :
100pF
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Lead Length :
25mm
Datasheets
DEBB33F101KCDB
Murata Electronics DEBB33F101KCDB
DEB 100pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.197Dia 5.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33F101KCDB Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.197Dia 5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is B.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 3.15kV.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEBB33F101KCDB Features
a size/dimension of 0.197Dia 5.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV