BD1722J50200AHF
Mfr.Part #
BD1722J50200AHF
Manufacturer
Anaren Wireless / TTM Technologies
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
BALUN 1.7GHZ-2.2GHZ 50/200 0805
Manufacturer :
Product Category :
Balun
Cut-off Frequency-Min :
1700MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Turns Ratio - Primary:Secondary :
1:2
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Pbfree Code :
yes
Insertion Loss (dB) :
0.7 dB
Mount :
Surface Mount
Return Loss-Min :
20dB
Cut-off Frequency-Max :
2200MHz
Impedance - Unbalanced/Balanced :
50 / 200Ohm
Length :
2.04mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Additional Feature :
HEIGHT DIMENSION INCLUDES TERMINALS ALSO
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Transformer Type :
RF TRANSFORMER
Packing Method :
TR, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Published :
Depth :
1.29mm