BD0810N50100AHF
Mfr.Part #
BD0810N50100AHF
Manufacturer
Anaren Wireless / TTM Technologies
Package / Case
0404 (1010 Metric)
Datasheet
Download
Description
XFRMR BALUN RF 0402
Manufacturer :
Product Category :
Balun
Impedance :
100 Ohms
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Product Type :
Signal Conditioning
Frequency Range :
800MHz ~ 1GHz
Phase Difference :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Return Loss (Min) :
18dB
Product Status :
Active
Package / Case :
0404 (1010 Metric)
Product :
Baluns
Base Product Number :
BD0810
Impedance - Unbalanced/Balanced :
50 / 100Ohm