BD170240N50100AHF
Mfr.Part #
BD170240N50100AHF
Manufacturer
Anaren Wireless / TTM Technologies
Package / Case
0404 (1010 Metric)
Description
BALUN 17.7-23.6GHZ 50/100 0404
Manufacturer :
Product Category :
Balun
Mounting Type :
Surface Mount
Return Loss-Min :
12dB
Factory Lead Time :
12 Weeks
Transformer Type :
RF TRANSFORMER
Series :
Xinger®
Frequency Range :
17.7GHz~23.6GHz
Published :
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Impedance - Unbalanced/Balanced :
50 / 100Ohm