226SML6R3M
Mfr.Part #
226SML6R3M
Description
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD
Ripple Current @ Low Frequency :
31mA @ 120Hz
Life (Hours) :
2000 hours
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Published :
Tan Delta :
0.26
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Leakage Current :
0.003mA
ROHS3 Compliant
Size Code :
Capacitance :
22µF
Ripple Current :
31mA
Surface Mount Land Size :
0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
Packaging :
Bulk
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Voltage - Rated :
6.3V
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
21.1Ohm @ 120Hz
Series :
SML
Datasheets
226SML6R3M
Cornell Dubilier Electronics 226SML6R3M
SML 22μF Capacitor ±20% Bulk Surface Mount 31mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD