226SML035M
Mfr.Part #
226SML035M
Description
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Factory Lead Time :
22 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
22µF
Tan Delta :
0.12
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10.55Ohm @ 120Hz
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Leakage Current :
0.0077mA
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Ripple Current @ Low Frequency :
59mA @ 120Hz
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ripple Current @ High Frequency :
88.5mA @ 100kHz
Life (Hours) :
2000 hours
Ripple Current :
59mA
Series :
SML
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
35V
Size Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
226SML035M
Cornell Dubilier Electronics 226SML035M
SML 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 59mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD