226SML100M
Mfr.Part #
226SML100M
Description
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD
Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Life (Hours) :
2000 hours
Packaging :
Bulk
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Height Seated (Max) :
0.417 10.60mm
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Ripple Current :
120mA
Lead Free :
Lead Free
Ripple Current @ Low Frequency :
120mA @ 120Hz
Published :
Leakage Current :
0.022mA
Tan Delta :
0.1
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Series :
SML
yes
Ripple Current @ High Frequency :
180mA @ 100kHz
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.54Ohm @ 120Hz
Capacitance :
22µF
Datasheets
226SML100M
Cornell Dubilier Electronics 226SML100M
SML 22μF Capacitor ±20% Bulk Surface Mount 120mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD