226SML050M
Mfr.Part #
226SML050M
Description
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
Ripple Current @ Low Frequency :
71mA @ 120Hz
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
71mA
GENERAL PURPOSE
Diameter :
6.3mm
Ripple Current @ High Frequency :
106.5mA @ 100kHz
Tan Delta :
0.12
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Life (Hours) :
2000 hours
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Published :
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9.043Ohm @ 120Hz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
22µF
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Leakage Current :
0.011mA
Voltage - Rated DC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Size Code :
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Series :
SML
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Datasheets
226SML050M
Cornell Dubilier Electronics 226SML050M
SML 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 71mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD