226CKE200MLQ
Mfr.Part #
226CKE200MLQ
Description
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
165mA @ 120Hz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11.304Ohm @ 120Hz
Tan Delta :
0.15
Leakage Current :
0.172mA
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
22µF
Factory Lead Time :
22 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Free :
Lead Free
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.689 17.50mm
Ripple Current :
165mA
Published :
Series :
CKE
Ripple Current @ High Frequency :
297mA @ 100kHz
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
226CKE200MLQ
Cornell Dubilier Electronics 226CKE200MLQ
CKE 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 165mA 0.394Dia 10.00mm -25°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can