10BJ45CA
Mfr.Part #
10BJ45CA
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Supplier Device Package :
SMB
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Series :
10BJ
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Product Status :
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V
Polarity :
Bidirectional
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Power Line Protection :
No
Applications :
Telecom
Product Type :
TVS Diodes
Capacitance @ Frequency :
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
13.8A
Clamping Voltage :
72.7 V