10BJ120A
Mfr.Part #
10BJ120A
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
193V
Unidirectional Channels :
Telecom
Product Status :
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
120V
Clamping Voltage :
193 V
Polarity :
Unidirectional
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5.2A
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
133V