10BJ130A
Mfr.Part #
10BJ130A
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC SMB
Product Category :
Applications :
Telecom
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Clamping Voltage :
209 V
Product Status :
Active
Series :
10BJ
Mounting Type :
Surface Mount
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.8A
Polarity :
Unidirectional
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)