10BJ130CA
Mfr.Part #
10BJ130CA
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC SMB
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels :
Tape and Reel (TR)
Polarity :
Bidirectional
Clamping Voltage :
209 V
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Zener
Product Status :
Active
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V