10BJ110CA
Mfr.Part #
10BJ110CA
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB
Product Category :
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
1
Series :
10BJ
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Polarity :
Bidirectional
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5.6A
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Type :
Zener
Product Status :
Active
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
177V
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Clamping Voltage :
177 V