10BJ12CA
Mfr.Part #
10BJ12CA
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50.3A
Polarity :
Bidirectional
DO-214AA, SMB
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications :
Telecom
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V
Clamping Voltage :
19.9 V