10BJ14CA
Mfr.Part #
10BJ14CA
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMB
Product Category :
Applications :
Telecom
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Capacitance @ Frequency :
Series :
10BJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Polarity :
Bidirectional
Product Status :
Active
Clamping Voltage :
23.2 V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
43.1A
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V
Bidirectional Channels :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)