10BJ200CA
Mfr.Part #
10BJ200CA
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Surface Mount
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
224V
Clamping Voltage :
324 V
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power Line Protection :
No
Product Type :
TVS Diodes
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
324V
Supplier Device Package :
SMB
Applications :
Telecom
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
10BJ
Bidirectional Channels :
1
Product Status :
Active
Polarity :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
200V