10BJ200A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10BJ200A
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
DO-214AA, SMB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Supplier Device Package :
SMB
Package :
Tape and Reel (TR)
Power Line Protection :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.1A
Type :
Zener
Series :
10BJ
Product Status :
Active
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
224V
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Capacitance @ Frequency :
Applications :
Telecom
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
324V