10BJ190CA
Mfr.Part #
10BJ190CA
Description
TVS DIODE 190VWM 307VC SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
307V
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Bidirectional Channels :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
211V
Series :
10BJ
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
190V
Polarity :
Bidirectional
Clamping Voltage :
307 V
Supplier Device Package :
SMB
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)