10BJ190A
Mfr.Part #
10BJ190A
Description
TVS DIODE 190VWM 307VC SMB
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.3A
Product Status :
Active
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Series :
10BJ
Mounting Type :
Surface Mount
Clamping Voltage :
307 V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
307V
Polarity :
Unidirectional
Capacitance @ Frequency :
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
211V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
190V