10BJ170CA
Mfr.Part #
10BJ170CA
Description
TVS DIODE 170VWM 275VC SMB
Capacitance @ Frequency :
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.7A
TVS Diodes
Mounting Type :
Surface Mount
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
189V
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
275V
Clamping Voltage :
275 V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
170V
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)