10BJ16CA
Mfr.Part #
10BJ16CA
Description
TVS DIODE 16VWM 26VC SMB
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Voltage - Breakdown (Min) :
17.8V
Polarity :
Bidirectional
Clamping Voltage :
26 V
Product Status :
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
16V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
38.5A