10AX115U4F45I3SGES
Mfr.Part #
10AX115U4F45I3SGES
Description
IC FPGA 480 I/O 1932FBGA
Height Seated (Max) :
3.65mm
Number of Logic Elements/Cells :
Number of I/O :
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of LABs/CLBs :
Surface Mount :
yes
Width :
45mm
Terminal Pitch :
1mm
Arria 10 GX
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
RoHS Status :
RoHS Compliant
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Supply Voltage :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Terminal Form :
Ball
Length :
45mm