10AX115U4F45I3SGE2
Mfr.Part #
10AX115U4F45I3SGE2
Description
IC FPGA 480 I/O 1932FBGA
RoHS Compliant
Organization :
42720 CLBS
Total RAM Bits :
Terminal Form :
Ball
Terminal Position :
BOTTOM
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
3.5mm
Series :
Arria 10 GX
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of LABs/CLBs :
Terminal Pitch :
1mm
Width :
45mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Logic Elements/Cells :
HTS Code :
Packaging :
Tray
Number of I/O :
480
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Supply Voltage :
0.9V
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ