10AX115U4F45I3LG
Mfr.Part #
10AX115U4F45I3LG
Description
IC FPGA 480 I/O 1932FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Inputs :
480
Power Supplies :
0.9V
Series :
Arria 10 GX
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Number of Logic Elements/Cells :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
1932-BBGA, FCBGA
Terminal Position :
BOTTOM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
0.9V
HTS Code :
Terminal Pitch :
1mm
Number of LABs/CLBs :
Number of Outputs :
480
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Length :
45mm
Height Seated (Max) :
3.65mm
Width :
45mm