10AX115U4F45E3SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX115U4F45E3SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 480 I/O 1932FCBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Length :
45mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
HTS Code :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Mounting Type :
Surface Mount
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
0.9V
Qualification Status :
Not Qualified
Number of LABs/CLBs :
Terminal Position :
BOTTOM
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Supplies :
0.9V
Series :
Arria 10 GX
Number of Outputs :
480
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Form :
Ball
Height Seated (Max) :
3.65mm
Terminal Pitch :
1mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Inputs :
480
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Surface Mount :
yes
Width :
45mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ