10AX115U3F45E2SG
Mfr.Part #
10AX115U3F45E2SG
Description
IC FPGA 480 I/O 1932FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Series :
Arria 10 GX
Number of Outputs :
480
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
45mm
Height Seated (Max) :
3.65mm
Number of Inputs :
480
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of I/O :
Number of LABs/CLBs :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Terminal Pitch :
1mm
Total RAM Bits :
Mounting Type :
Surface Mount
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Position :
BOTTOM
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Length :
45mm
Supply Voltage :
0.9V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tray
Number of Logic Elements/Cells :
Power Supplies :
0.9V