10AX115U2F45I2SG
Mfr.Part #
10AX115U2F45I2SG
Description
IC FPGA 480 I/O 1932FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tray
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Terminal Form :
Ball
Number of LABs/CLBs :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Pitch :
1mm
Width :
45mm
Series :
Arria 10 GX
Power Supplies :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Number of I/O :
480
Surface Mount :
yes
Terminal Position :
BOTTOM
Length :
45mm
Supply Voltage :
0.9V
Number of Inputs :
480
Height Seated (Max) :
3.65mm