10AX115U2F45E2SG
Mfr.Part #
10AX115U2F45E2SG
Description
IC FPGA 480 I/O 1932FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
HTS Code :
Terminal Form :
Ball
Terminal Position :
BOTTOM
Supply Voltage :
0.9V
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Mounting Type :
Width :
45mm
Number of Logic Elements/Cells :
Packaging :
Tray
Number of LABs/CLBs :
Number of Inputs :
480
Terminal Pitch :
1mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Length :
45mm
Height Seated (Max) :
3.65mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of I/O :
480
Series :
Arria 10 GX
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Number of Outputs :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power Supplies :
0.9V