10AX115U2F45E1SG
Mfr.Part #
10AX115U2F45E1SG
Description
IC FPGA 480 I/O 1932FCBGA
Width :
45mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
Arria 10 GX
Number of I/O :
480
Supply Voltage :
0.9V
Number of Outputs :
480
Length :
45mm
Power Supplies :
0.9V
Terminal Position :
BOTTOM
Packaging :
Tray
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Pitch :
1mm
Mounting Type :
Surface Mount
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Ball
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
HTS Code :
Height Seated (Max) :
3.65mm
Number of Logic Elements/Cells :
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ