10AX115S4F45I3SGES
Mfr.Part #
10AX115S4F45I3SGES
Description
IC FPGA 624 I/O 1932FBGA
Height Seated (Max) :
3.65mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
624
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Series :
Arria 10 GX
Total RAM Bits :
Terminal Position :
BOTTOM
Terminal Pitch :
1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of LABs/CLBs :
Length :
45mm
Terminal Form :
Ball
Packaging :
Tray
Width :
45mm
Supply Voltage :
0.9V