10AX115S3F45I2SGES
Mfr.Part #
10AX115S3F45I2SGES
Description
IC FPGA 624 I/O 1932FBGA
Width :
45mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Series :
Arria 10 GX
Supply Voltage :
0.9V
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
HTS Code :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
1932-BBGA, FCBGA
Mounting Type :
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Length :
45mm
Number of I/O :
624
Total RAM Bits :
Terminal Pitch :
1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of LABs/CLBs :
Terminal Form :
Ball
Terminal Position :
BOTTOM
Height Seated (Max) :
3.65mm