10AX115S3F45I2SGE2
Mfr.Part #
10AX115S3F45I2SGE2
Description
IC FPGA 624 I/O 1932FBGA
Length :
45mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
Terminal Form :
Ball
Series :
Arria 10 GX
Terminal Position :
BOTTOM
Number of LABs/CLBs :
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Width :
45mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tray
Number of Logic Elements/Cells :
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Supply Voltage :
0.9V
Number of I/O :
624
Terminal Pitch :
1mm