10AX115S2F45I2SGES
Mfr.Part #
10AX115S2F45I2SGES
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 624 I/O 1932FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Terminal Pitch :
1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
HTS Code :
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Supply Voltage :
0.9V
Length :
45mm
Number of Logic Elements/Cells :
Total RAM Bits :
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.65mm
Surface Mount :
yes
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of I/O :
624
Width :
45mm