10AX115S2F45I2SGE2
Mfr.Part #
10AX115S2F45I2SGE2
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 624 I/O 1932FBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Organization :
42720 CLBS
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Total RAM Bits :
Number of I/O :
624
Number of LABs/CLBs :
Surface Mount :
yes
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage :
0.9V
Height Seated (Max) :
3.5mm
Terminal Position :
BOTTOM
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Width :
45mm
Length :
45mm