10AX115S2F45I2LG
Mfr.Part #
10AX115S2F45I2LG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 624 I/O 1932FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Inputs :
624
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Width :
45mm
Total RAM Bits :
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Supply Voltage :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Terminal Pitch :
1mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Length :
45mm
Surface Mount :
yes
Qualification Status :
Not Qualified
HTS Code :
Number of Outputs :
624
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Height Seated (Max) :
3.65mm
Number of I/O :
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Power Supplies :
0.9V