10AX115S2F45E1SG
Mfr.Part #
10AX115S2F45E1SG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 624 I/O 1932FCBGA
Surface Mount :
yes
Width :
45mm
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Number of Outputs :
624
Terminal Pitch :
1mm
Number of I/O :
624
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.65mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Inputs :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Series :
Arria 10 GX
Power Supplies :
0.9V
Number of Logic Elements/Cells :
HTS Code :
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Terminal Position :
BOTTOM
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tray
Total RAM Bits :
Qualification Status :
Not Qualified
Length :
45mm
Supply Voltage :
0.9V