10AX115R4F40I3SG
Mfr.Part #
10AX115R4F40I3SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 342 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Series :
Arria 10 GX
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
3.5mm
HTS Code :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
0.9V
Length :
40mm
Number of Outputs :
342
Width :
40mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Logic Elements/Cells :
Power Supplies :
0.9V
Terminal Form :
Ball
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Inputs :
342
Number of LABs/CLBs :
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Terminal Pitch :
1mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Number of I/O :
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V