10AX115R4F40E3SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX115R4F40E3SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 342 I/O 1517FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Terminal Position :
BOTTOM
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Series :
Arria 10 GX
Power Supplies :
0.9V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
342
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Number of Outputs :
342
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Logic Elements/Cells :
Qualification Status :
Not Qualified
Packaging :
Tray
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
HTS Code :
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.5mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Width :
40mm
Terminal Pitch :
1mm
Number of LABs/CLBs :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Length :
40mm
Number of Inputs :
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
0.9V