10AX115N4F45I3SGES
Mfr.Part #
10AX115N4F45I3SGES
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 768 I/O 1932FBGA
Width :
45mm
Supply Voltage :
0.9V
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of LABs/CLBs :
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Length :
45mm
Terminal Pitch :
1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Total RAM Bits :
Number of Logic Elements/Cells :
Number of I/O :
768
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Arria 10 GX
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
HTS Code :
Height Seated (Max) :
3.65mm