10AX115N4F45I3SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX115N4F45I3SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 768 I/O 1932FCBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Supply Voltage :
0.9V
HTS Code :
Number of Inputs :
768
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Terminal Form :
Ball
Height Seated (Max) :
3.65mm
Number of I/O :
768
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Outputs :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Series :
Arria 10 GX
Total RAM Bits :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Terminal Pitch :
1mm
Power Supplies :
0.9V
Terminal Position :
BOTTOM
Packaging :
Tray
Width :
45mm
Length :
45mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V