10AX115N3F45E2LG
Mfr.Part #
10AX115N3F45E2LG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 768 I/O 1932FCBGA
Number of Logic Elements/Cells :
Power Supplies :
0.9V
Terminal Form :
Ball
Height Seated (Max) :
3.65mm
Terminal Pitch :
1mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of Outputs :
768
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Number of Inputs :
768
Supply Voltage :
0.9V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Qualification Status :
Not Qualified
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of LABs/CLBs :
Length :
45mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Total RAM Bits :
Width :
45mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
BOTTOM
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of I/O :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V