10AX115N2F40I2SG
Mfr.Part #
10AX115N2F40I2SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Power Supplies :
0.9V
Number of Logic Elements/Cells :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Number of Inputs :
600
Number of LABs/CLBs :
Supply Voltage :
0.9V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Mounting Type :
BOTTOM
Qualification Status :
Not Qualified
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Terminal Pitch :
1mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Height Seated (Max) :
3.5mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Arria 10 GX
Terminal Form :
Ball
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Length :
40mm
HTS Code :
Number of I/O :
600
Width :
40mm