10AX115N2F40E2SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX115N2F40E2SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FCBGA
Stock
26
In Stock :
26
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Outputs :
600
Power Supplies :
0.9V
Length :
40mm
Number of I/O :
600
Surface Mount :
yes
Total RAM Bits :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Width :
40mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Packaging :
Tray
Number of Inputs :
Supply Voltage :
0.9V
HTS Code :
Terminal Pitch :
1mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
Arria 10 GX
Number of Logic Elements/Cells :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Position :
BOTTOM
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of LABs/CLBs :
427200
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V