10AX090U2F45E1SG
Mfr.Part #
10AX090U2F45E1SG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 480 I/O 1932FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Surface Mount
Number of Outputs :
480
Height Seated (Max) :
3.65mm
Terminal Pitch :
1mm
Length :
45mm
Number of I/O :
480
Number of LABs/CLBs :
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Packaging :
Tray
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Total RAM Bits :
Width :
45mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Power Supplies :
0.9V
HTS Code :
Supply Voltage :
0.9V