10AX090S3F45E2SG
Mfr.Part #
10AX090S3F45E2SG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 624 I/O 1932FCBGA
Supply Voltage :
0.9V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
45mm
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Packaging :
Tray
Terminal Position :
BOTTOM
Number of I/O :
624
Arria 10 GX
Total RAM Bits :
Number of Outputs :
624
Length :
45mm
Power Supplies :
0.9V
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of LABs/CLBs :
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Terminal Pitch :
1mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V