10AX090S2F45E1SG
Mfr.Part #
10AX090S2F45E1SG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 624 I/O 1932FCBGA
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm
Height Seated (Max) :
3.65mm
Arria 10 GX
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
yes
Total RAM Bits :
Power Supplies :
0.9V
Number of Outputs :
624
Terminal Form :
Ball
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Length :
45mm
HTS Code :
Number of I/O :
624
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
BOTTOM
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Width :
45mm