10AX090S1F45E1SG
Mfr.Part #
10AX090S1F45E1SG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 624 I/O 1932FCBGA
Power Supplies :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Packaging :
Tray
Terminal Form :
Ball
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of Inputs :
624
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Total RAM Bits :
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
BOTTOM
Number of Outputs :
624
Length :
45mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Height Seated (Max) :
3.65mm
Width :
45mm
Supply Voltage :
0.9V
Number of I/O :
Terminal Pitch :
1mm